top of page

 

Що таке кухонний фартух?

 

Цим словом прийнято називати поверхню стіни над робочою стільницею верхніми і нижніми шафами кухонного гарнітура. Його головне завдання - захищати стіну від вологи, гарячої пари, гару, жиру, бризок і будь-яких забруднень. Найчастіше фартухом оздоблюється вся стіна, але при бажанні ви можете обмежитися захисними вставками тільки в зоні плити і мийки.

 

 

Оптимальні розміри

 

В середньому, висота кухонного фартуха становить від 48 до 60 сантиметрів.
Якої висоти повинен бути фартух на вашій кухні залежить від двох важливих речей: вашого зростання і типу плити.
Якщо зростання у вас невисокий, вам буде зручніше вішати шафки нижче, відповідно, фартух теж буде невисоким.
Якщо на вашій кухні встановлена газова плита, майте на увазі: відстань між варильною поверхнею та витяжкою повинна складати 75-80 сантиметрів.

 

 

4 важливих поради

 

  • Плануючи розміри фартуха, врахуйте: він повинен на пару сантиметрів заходити і під верхні, і під стільницю.

  • Стик між фартухом і стільницею дуже бажано захистити плінтусом і обробити силіконовим герметиком. Без нього вода буде затікати за тумби та їх задня стінка з ДВП з часом розбухне і деформується, а на стіні повільно розростеться грибок.

  • Для оформлення фартуха не підходять пористі матеріали, наприклад, неглазурована керамічна плитка. У порах буде накопичуватися волога і жир, мити таку поверхню незручно, на ній будуть розмножуватися бактерії, а з часом може з'явитися цвіль.

  • Ідеально, якщо фартух гладкий і рівний, без швів і помітних стиків. У них можуть потрапляти волога і забруднення, а чистити їх досить складно і клопітно. Щоб уникнути проблем, шви і стики необхідно обробити силіконовим герметиком.

 

 

Як оформити кухонний фартух - 3 дизайн-секрету

 

  • Вибираючи обробку на фартух, визначитеся, яку роль він буде грати в інтер'єрі кухні. Хочете зробити його фоном для красивого гарнітура? Нехай фартух буде нейтральним. Дизайн кухні вимагає яскравого акценту? Доповніть спокійний гарнітур ефектним фартухом контрастного кольору або стіновий панеллю з яскравою фотодруком.

  • Самий універсальний колір для кухонного фартуха - білий. Він буде чудово виглядати з будь-яким кухонним гарнітуром і будь-якими оздоблювальними матеріалами. Боїтеся, що повністю білий фартух виявиться занадто нудним? Розбавте його яскравими кольоровими вставками з мозаїки, кольоровий плитки і керамічними декорами з фотопечатью.Популярні і інші нейтральні кольори - молочний, вершковий, бежевий, відтінок шампанського і слонової кістки.

  • Яскравий фартух обов'язково вимагає підтримки в інтер'єрі. Це може бути текстиль (ідеально, якщо ті ж кольори повторяться в тканини кухонної штори) або малюнок на шпалерах. І ще один важливий момент. Яскравий фартух завжди повинен бути ідеально чистим - будь-який бруд буде сильно кидатися в очі.

bottom of page