top of page
173.jpg
173.jpg
press to zoom
172.jpg
172.jpg
press to zoom
173.jpg
173.jpg
press to zoom
170.jpg
170.jpg
press to zoom
171.jpg
171.jpg
press to zoom
170.jpg
170.jpg
press to zoom
169.jpg
169.jpg
press to zoom
168.jpg
168.jpg
press to zoom
167.jpg
167.jpg
press to zoom

 

Що таке кухонний фартух?

 

Цим словом прийнято називати поверхню стіни над робочою стільницею верхніми і нижніми шафами кухонного гарнітура. Його головне завдання - захищати стіну від вологи, гарячої пари, гару, жиру, бризок і будь-яких забруднень. Найчастіше фартухом оздоблюється вся стіна, але при бажанні ви можете обмежитися захисними вставками тільки в зоні плити і мийки.

 

 

Оптимальні розміри

 

В середньому, висота кухонного фартуха становить від 48 до 60 сантиметрів.
Якої висоти повинен бути фартух на вашій кухні залежить від двох важливих речей: вашого зростання і типу плити.
Якщо зростання у вас невисокий, вам буде зручніше вішати шафки нижче, відповідно, фартух теж буде невисоким.
Якщо на вашій кухні встановлена газова плита, майте на увазі: відстань між варильною поверхнею та витяжкою повинна складати 75-80 сантиметрів.

 

 

4 важливих поради

 

  • Плануючи розміри фартуха, врахуйте: він повинен на пару сантиметрів заходити і під верхні, і під стільницю.

  • Стик між фартухом і стільницею дуже бажано захистити плінтусом і обробити силіконовим герметиком. Без нього вода буде затікати за тумби та їх задня стінка з ДВП з часом розбухне і деформується, а на стіні повільно розростеться грибок.

  • Для оформлення фартуха не підходять пористі матеріали, наприклад, неглазурована керамічна плитка. У порах буде накопичуватися волога і жир, мити таку поверхню незручно, на ній будуть розмножуватися бактерії, а з часом може з'явитися цвіль.

  • Ідеально, якщо фартух гладкий і рівний, без швів і помітних стиків. У них можуть потрапляти волога і забруднення, а чистити їх досить складно і клопітно. Щоб уникнути проблем, шви і стики необхідно обробити силіконовим герметиком.

 

 

Як оформити кухонний фартух - 3 дизайн-секрету

 

  • Вибираючи обробку на фартух, визначитеся, яку роль він буде грати в інтер'єрі кухні. Хочете зробити його фоном для красивого гарнітура? Нехай фартух буде нейтральним. Дизайн кухні вимагає яскравого акценту? Доповніть спокійний гарнітур ефектним фартухом контрастного кольору або стіновий панеллю з яскравою фотодруком.

  • Самий універсальний колір для кухонного фартуха - білий. Він буде чудово виглядати з будь-яким кухонним гарнітуром і будь-якими оздоблювальними матеріалами. Боїтеся, що повністю білий фартух виявиться занадто нудним? Розбавте його яскравими кольоровими вставками з мозаїки, кольоровий плитки і керамічними декорами з фотопечатью.Популярні і інші нейтральні кольори - молочний, вершковий, бежевий, відтінок шампанського і слонової кістки.

  • Яскравий фартух обов'язково вимагає підтримки в інтер'єрі. Це може бути текстиль (ідеально, якщо ті ж кольори повторяться в тканини кухонної штори) або малюнок на шпалерах. І ще один важливий момент. Яскравий фартух завжди повинен бути ідеально чистим - будь-який бруд буде сильно кидатися в очі.

bottom of page